• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie uważany za jeden z najciekawszych regionów naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – w końcu w niezbyt odległej przeszłości toczyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na rzeczywiście idealne wakacje.
Niezwykle interesującym i jednocześnie nieco niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niesamowicie wręcz interesująca, bowiem Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, w związku z czym chociażby w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje całe mnóstwo świetnych zabytków które z pewnością będą w stanie zachwycić każdego miłośnika historii.
Dodatkowo Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Zdecydowanie warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem bez wątpienia jest to kraj godny odwiedzenia!

1. Przejdź dalej

2. Więcej informacji

3. Przejrzyj

4. Zobacz więcej

5. Kliknij tutaj

Categories: Podróże

Comments are closed.